Лубенська спеціалізована школа № 6

 
Ласкаво просимо на офіційний сайт | Welcome to the official site

Оголошення

Вітаємо з початком
нового 2019-2020 н.р.!!!
Яскравих вражень,
пізнавальних уроків,
захопливих подій!!! 
 

 

 

Головна arrow Наші проекти arrow Водаква arrow 04.10.2011 Екскурсія на міський водоканал
04.10.2011 Екскурсія на міський водоканал Надрукувати Надіслати електронною поштою

Думаю, багатьох цікавить питання якості та походження нашої питної води. Погодьтеся, воно потребує особливої уваги. Побутує думка, що кожного дня ми споживаємо неякісну воду із Сули. Чи так це? Дізнатися про все самим та розставити всі крапки над «і» вирішили ми - учні 11-D класу Лубенської спеціалізованої школи №6.

                Тож , прийнявши рішення побачити все на власні очі, ми відвідали лабораторію КП «Лубниводоканал» і його очисні споруди.

Image 

                Уранці йшов дощ і погода не тішила нас своєю привітністю, проте обличчя моїх однокласників були сповнені ентузіазму та жагою пізнання. На подвір'ї КП «Лубниводоканал» нас люб'язно зустріла еколог  Верещака Ірина Миколаївна. Цього дня вона була нашим дороговказом на шляху до знань.

                Спочатку ми відвідали лабораторію . У ній слідкують за якістю води, котру ми споживаємо кожного дня. Щопонеділка і щосереди лаборанти Травень Ніна Миколаївна та Голод Євгенія Григорівна тестують воду, яка потрапляє до наших домівок. Оцінка якості полягає в проведенні низки дослідів на вміст у воді заліза, амонію, нітритів, марганцю, фтору, міді, хлоридів і сульфатів. Також визначаються показники запаху, присмаку, забарвленості, водневого показника (pH), окиснюваності та загального мікробного числа. Вони вираховуються дослідним методом у бактеріологічній та хімічній лабораторіях. Учні нашого класу мали змогу власноруч перевірити якість водопровідної води. За всіма показниками вона відповідає нормативам ДСТУ. Лише рівень фтору у воді підвищений, тому раджу жителям міста надавати перевагу зубним пастам без вмісту фтору.

                Тож міф про споживання річкової води в Лубнах зруйновано.???

 До речі, ми дізналися, що лубенці щодня вживають артезіанську воду, адже на території міста є три водозабори, що забезпечують нас питною водою зі свердловин глибиною 180-200 метрів!

                Потім нам стало цікаво, яким чином очищуються каналізаційні води та куди вони виводяться. За відповідями ми вирушили до очисних споруд «Лубниводоканалу» .

Image 

                Виявилося, що існує спеціальний цикл очищення стічних вод. Через насосну станцію вони поступають у реактор, де видаляються грубі механічні відходи. Наступним етапом є біологічне очищення. Воно базується на взаємодії стічних вод з активним мулом. Безліч мікроорганізмів, що складають активний мул поглинають забруднюючі речовини всередину клітини, де вони піддаються біохімічним перетворенням. Потім стічні води перетікають у кінцевий відстійник, і, осідаючи, активний мул відділяється від води. Останнім етапом є знезараження води гіпохлоритом натрія. Після комплексу очищення, вода, абсолютно безпечна для людського здоров'я , потрапляє до річки Сула. Ми були вражені побаченим і попрямували до лабораторії, де спостерігали процес очищення стічних вод мікроорганізмами під мікроскопом.

                У подарунок від лабораторій «Лубниводоканалу» ми отримали набір хімічного посуду.

                Логічним завершенням нашого екскурсу було власне дослідження водопровідної та колодязної води, котре пройшло під чуйним керівництвом вчителя хімії та нашого класного керівника Шевченко Людмили Павлівни.

Image 

                Тож від імені всього класу я хочу подякувати працівникам КП «Лубниводоканал» за змістовну екскурсію та теплий прийом.

                Тепер ми можемо з упевненістю сказати: «Ми п'ємо якісну воду!».

                                                                                         Несевра Анна 11-D

 

Авторизація


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Погода


[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color