Лубенська спеціалізована школа № 6

 
Ласкаво просимо на офіційний сайт | Welcome to the official site

Оголошення

Наказом №11-У

від 30.06.2020

зараховано 106 учнів

до 1 класу.

 

 

Головна arrow Небайдужим батькам arrow Кілька порад, як виховувати дитину
Кілька порад, як виховувати дитину Надрукувати Надіслати електронною поштою
       Виявляйте свою любов до дитини, дайте їй зрозуміти, що ви любите її завжди, за будь-яких обставин. Але слідкуйте за тим, щоб ваша любов не перетворилась на вседозволеність, установіть чіткі межі дозволеного і завжди неухильно дотримуйтеся встановлених заборон і дозволів.
      Повірте у неповторність та оригінальність вашої дитини, у те, що вона унікальна, єдина така у світі. Вона не може бути чиєюсь копією, зокрема вашою. Тому не варто вимагати від дитини повторення ваших досягнень, наслідування ваших здібностей та талантів. Дайте право своїй дитині прожити власне життя і досягти своїх результатів, своєї мети.
     Приймайте дитину такою, як вона є, зі всіма своїми вадами та чеснотами. Підкреслюйте її сильні сторони, але її вчинки оцінюйте об’єктивно. Оцінюйте не саму дитину, а тільки її вчинки. Частіше хваліть дитину за її досягнення, порівнюйте їх з попередніми досягненнями самої дитини, але ні в якому разі не з досягненнями інших дітей.
     Дайте вашій дитині більше самостійності, не забирайте в неї право на помилку, адже, виправляючи свої помилки дитина вчиться. Краще порадьте їй, як вчинити правильно й обов’язково аргументуйте своїх думки. Розкрийте дитині наслідки її майбутнього вчинку і потім надайте право вибору.
     Ніколи не погрожуйте дитині, просто розкажіть їй, що ви змушені будете зробити в тому разі, якщо вона обере не бажаний для неї і для оточення спосіб поведінки. Завжди дотримуйтесь цього рішення, якщо вже Ви його прийняли. Каяття дитини прийміть з радістю, з полегшенням, але покарання не варто відміняти, адже вчинок уже зроблено, і покарання теж буде заслуженим. Покажіть і розкажіть дитині, як важко вам тепер це робити, і радійте разом з дитиною з того, що більше вам ніколи не доведеться її карати, бо вона зрозуміла свою неправоту.
     Дотримуйтесь єдності вимог у сім’ї, інакше дитина навчиться пристосовуватись і обманювати дорослих.
     Ніколи не з’ясовуйте стосунків у присутності дитини. Виникнення дитячих неврозів має тісний зв’язок із негативною дією сварок між батьками у присутності дітей.
     Чітко встановіть права та обов’язки дитини у сім’ї (відповідно до її віку та можливостей), покажіть їй, що вона рівноправний член родини і також має право брати участь у сімейній раді.
     Не соромтеся визнати перед дитиною свою помилку чи неправоту, попросити у неї вибачення. Покажіть їй, що ідеальних людей не існує і ви теж можете помилятися.
     У спілкуванні уникайте наказових форм дієслів.
     У конфліктній ситуації уникайте “ти-висловлювань”, замінюйте їх “я-висловлю-ваннями”: 

Ти знову розкидав іграшки! – Я так втомилась на роботі, невже мені доведеться ще й іграшки складати? Здається, це твій обов’язок.

Ти знову погано їси! – Невже я зовсім не вмію готувати? Як шкода, що моя їжа несмачна….

Ти не любиш мене! – Я знаю, що ти мене любиш, просто зараз трохи сердишся на мене, давай вибачимо один одному і помиримося.

    Уникайте абстрактних висловлювань, що не описують конкретної ситуації:

Скільки разів тобі казати!

Ти знову …

Коли ж ти навчишся?

Ти все робиш не так!

     Ніколи не займайтеся цілеспрямованим словесним вихованням. Краще покажіть дитині гідний приклад, адже дитина на підсвідомому рівні засвоює і копіює ваші правила поведінки та моральні норми. Дитина – ваше дзеркало.

     Демонструйте оптимізм. Виражайте впевненість у хорошому результаті, у можливостях дитини – цим ви укріплюєте віру дитини в себе, сприяєте її позитивному ставленню до світу і оточення, зміцнюючи її психічне здоров’я.
 

Авторизація


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Погода


[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color