Лубенська спеціалізована школа № 6

 
Ласкаво просимо на офіційний сайт | Welcome to the official site

Оголошення

Наказом №11-У

від 30.06.2020

зараховано 106 учнів

до 1 класу.

 

 

Головна arrow Новини arrow 23.11.2012 Голодомор – вічний біль України. Радіогазета для жителів Міста Сонця
23.11.2012 Голодомор – вічний біль України. Радіогазета для жителів Міста Сонця Надрукувати Надіслати електронною поштою
            Наближається страшна дата для українського народу. 24 листопада наша держава та світ згадує мільйони вбитих геноцидом-голодомором 1932-1933 років. Скільки горя та сліз принесла ця страшна подія! Ми ходимо по мирній землі, яка в собі таїть мільйони смертей, на ній люди пухли від голоду, безпомічно спостерігали, як із ні в чому не винних дітей відходило життя. Можна багато чого приховати, стерти сліди, знищити документи, що свідчать про жахливі події 30-х років ХХ століття, але не щезне з лиця землі пам'ять про мільйони українців, які загинули мученицькою смертю.

            Учні нашої школи з повагою ставляться до традицій. Тому напередодні дня вшанування пам’яті загиблих під час голодомору було записано радіогазету. Її підготували учні: Колобухін Дмитро, Юхимчук Ольга, Дмитренко Маргарита, П’яташ Сніжана (11-А); Бублик Олена (11-В); Тімохина Анастасія (10-В) під керівництвом учителя історії Абрамової Наталії Федорівни.  Діти розповіли про страшні події 30-х років ХХ століття, викликаних сталінським тоталітарним режимом. У розповіді прозвучала історія очевидця трагедії, а саме – Микитенко Марії Дмитрівни. Жінка поділилася спогадами про своє дитинство, про ті роки, що назавжди залишили кривавий слід у душах незліченної кількості людей. Радіовиступ був завершений закликом до хвилини мовчання на знак пошани та скорботи.  Хай же весь світ на один малесенький проміжок часу просто похилить голову й замислиться над страшною втратою. Ця хвилина повинна увійти в наші серця та душі молитвою за всіх тих, хто пішов із життя внаслідок голодомору,  хто втратив тоді своїх дітей та батьків,  і за тих, хто зміг вижити, зберігаючи в собі жахливі спогади.

            Ось так розпочався ранок 23 листопада для учнів нашої школи. Ми згадали події 30-х років, ушанували пам'ять загиблих, поділилися наболілим… Голодомор назавжди залишив слід на нашій грішній землі. Тому бережімо один одного, бо людство не витримає ще одної катастрофи такого масштабу. Пам’ятаймо слова, що викарбувані на меморіалі народної скорботи «Голодомор-33»,  що знаходить поблизу Лубен:  «Голодомор 1933 -  коли відходить одна людина, з нею вмирає світ. Коли ж мільйони йдуть у прірву, тоді вмирає ціла галактика».

                                                                                                                                                                                                                                   Уманець Валерія, член шкільного прес-центру

 

Авторизація


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Погода


[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color