Лубенська спеціалізована школа № 6

 
Ласкаво просимо на офіційний сайт | Welcome to the official site

Оголошення

Наказом №11-У

від 30.06.2020

зараховано 106 учнів

до 1 класу.

 

 

Головна arrow Шкільна книга рекордів arrow Наукове товариство "ДивоСвіт" arrow Особливості обряду хрещення / Турова Євгенія
Особливості обряду хрещення / Турова Євгенія Надрукувати Надіслати електронною поштою

Сьогодні мало хто може чітко пояснити, що таке хрещення й хрестини. Деякі вважають, що це одне й те саме, і не можуть провести якоїсь чіткої межі між цими поняттями.  

Image                                                     

Отож хрещення – це релігійний обряд який відправляють над новонародженими або дорослими на знак прилучення їх до церкви. Це так зване друге духовне народження людини. Цей обряд проводять у церкві чи в хрещальні. Існує багато православних канонів, яких повинні всі дотримуватися.        

Image                                                                                                                                                       

Також слід зазначити, що більшість людей не розуміє всієї відповідальності та серйозності так званої «професії» хрещених батьків. Адже з плином часу справжні їх обов`язки  переросли в поняття «дарувати подарунки».                                                                   

 Що стосується хрестин, то це комплекс обрядових дій, спрямованих на прилучення дитини до сім`ї, общини й християнського світу. Розрізняється декілька варіантів хрестин: переважно народні, суто релігійнй та змішані. Найбільш поширений на Україні останній варіант: спочатку дитину хрестять у церкві, а потім у родині влаштовують гостину. Слід сказати, що хрестини не обходилися без численних забобонів. Існувало багато повір`їв та магічних ритуалів. Так наприклад, після хрестин практикували різні охоронні дії для захисту дитини та матері від шкідливого впливу злих сил і духів, "поганих очей"— вроків. У колиску клали металеві гострі предмети (ніж, ножиці, голку), вірячи в їх магічну силу. На руку дитині пов'язували червону стрічку або нитку — "від уроків". Спеленану дитину перев'язували червоною крайкою. А через рік після народження відбувався обряд пострижин дитини — першого постригу, а на Полтавщині, Харківщині, Чернігівщині навіть досить урочисто, з участю кумів і з гостиною. Цей звичай мав традиційні ритуальні елементи: спочатку кум чи кума вистригали волосся над чолом, потилицею, вухом, потім достригали, ховали волосся або зберігали, пускали за водою, спалювали.                                                

На жаль, останнім часом обряд хрещення є своєрідною даниною моді, а кумів обирають часто не за духовною потребою, а за матеріальним станом чи статусом у суспільстві.

Матеріали до наукової роботи були зібрані зі слів старожилів міста та району. 

Image

Image 

                                                                                                                                                                                Турова Євгенія, учениця 11-А класу

 

Авторизація


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Погода


[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color