Лубенська спеціалізована школа № 6

 
Ласкаво просимо на офіційний сайт | Welcome to the official site

Оголошення

Мікрорайон нашої школи:

 

вул. Вишневецьких

вул.Першотравнева

вул.Монастирська

вул.Ботанічна

вул.Свобода

вул.Щелканова

вул.П.Лубенського

вул.Грушевського

вул.Кузні 

 

 

Головна arrow Шкільна книга рекордів arrow Наукове товариство "ДивоСвіт" arrow Стежками Володимира Малика / Данканич Дар’я
Стежками Володимира Малика / Данканич Дар’я Надрукувати Надіслати електронною поштою

Лубенщина – це край, у якому давня Сула несе свої дзеркальні води, це тихі заплави й задумані верби, це захоплююча пісня соловейка й дивної краси схили, це земля де творив безсмертні  сторінки історії Володимир Малик.

Image

Коли заходить мова про цю досить просту й водночас незвичайну людину, у пам’яті багатьох, хто любить читати, цікавиться нашою літературою та історією, постають високохудожні, захоплюючі історичні романи. Вони популярні, перевидаються та читаються й сьогодні, виховуючи, передусім у молоді, патріотизм, інтерес до рідного слова, до української книги. Як заповіт звучать слова Володимира Малика: «Пам’ятайте, що Батьківщина в нас одна, єдина …Любімо свою землю, свою Україну! Для нас вона найкраща, найрідніша! І робімо все, аби вона стала кращою, і багатшою, і щасливішою! »

Найбільше Володимира Малика знають як майстра історичної прози. Серед найвідоміших творів – тетралогія «Таємний посол та роман «Князь Кий». За ці твори йому в 1983 році було присуджено літературну премію імені Лесі Українки. А за роман «Горить свіча» письменник удостоєний Міжнародної української національної премії імені Григорія Сковороди. Такий цікавий, непростий і звичайний, відомий український письменник Володимир Малик  - лауреат фонду імені Тараса Шевченка за 1994 рік.

У житті він  був чесною, скромною та доброю людиною. З любов`ю і ніжністю при зустрічі з нами згадує  син Олександр: «Насамперед батько навчив мене бути людиною в цілому, відділяти головне від другорядного, вчив порядності та чесності у вчинках та діях. Однією з найголовніших рис батька була надзвичайна працьовитість і, звичайно, я перейняв її, хоча  й досі не розумію, як можна було поєднувати вчителювання, домашню роботу, будівництво (свою оселю він майже повністю побудував власноруч) та писання… »

В. Малику належить ідея побудувати пам’ятник козацької слави. Але в силу різних причин, і в першу чергу через відсутність коштів, здійснити цей задум не вдалося. Мимоволі згадую слова В. Малика, який сказав : «Те, що ми робимо, з часом забудеться, а пам’ятник буде нагадувати майбутнім поколінням – хто ми? Чиї ми діти?»

Image 

Наче не було тих майже п`ятнадцяти років без нього, тому що пам'ять жива. Він пішов від нас разом з останнім подихом літа, сивочолим журавлем, відлетівши далеко за обрій 31 серпня 1998 року, залишивши по собі не лише твори, а й вічну любов своїх учнів, колег, читачів, друзів і, перш за все, своєї родини. 

                                                               Данканич Дар'я, учениця 10-В класу

 

Авторизація


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Погода


[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color