Лубенська спеціалізована школа № 6

 
Ласкаво просимо на офіційний сайт | Welcome to the official site

Оголошення

Мікрорайон нашої школи:

 

вул. Вишневецьких

вул.Першотравнева

вул.Монастирська

вул.Ботанічна

вул.Свобода

вул.Щелканова

вул.П.Лубенського

вул.Грушевського

вул.Кузні 

 

 

Головна arrow Шкільна книга рекордів arrow Наукове товариство "ДивоСвіт" arrow Лубни й Полтава на зламі доль і епох/ Ісаєва Ольга
Лубни й Полтава на зламі доль і епох/ Ісаєва Ольга Надрукувати Надіслати електронною поштою

Нам, лубенцям, пощастило жити в надзвичайно мальовничому та затишному містечку рідної Полтавщини. Лубни – тисячолітнє місто, що розкинулося на берегах Сули, багате працьовитими й привітними людьми та трудовими досягненнями. Сама тут так гармонійно переплітається дух давнини з напруженим рухом сьогодення. 1024 роки відділяють від того часу, коли були створені Лубни. Важко навіть уявити, наскільки глибо сягає історія нашого рідного міста. Роки йдуть уперед і надзвичайно багато цікавого залишається позаду. Саме тому в мене виникло бажання повернутися на кілька століть назад і зазирнути в минуле. Це стало поштовхом до написання наукової роботи на тему «Лубни і Полтава на зламі доль і епох». Об'єктом дослідження стали два неповторні та відомі своєю героїчною минувшиною міста – Лубни й Полтава, а особливо їх економічний і культурний розвиток. Оскільки осягнути всю історію в одній роботі неможливо, дослідження проводилося в таких часових рамках: кінець XVIII – початок XIX століття. Цей період був обраний неспроста, бо в 2012 році (27 лютого) виповнилося рівно 210 років з часу створення Полтавської губернії, коли доля цих міст склалася абсолютно по-різному. Полтава стала центром новоствореної губернії, а Лубни – повітовим містом. 

Image 

У 1802 році малоросійський військовий губернатор і керуючий цивільною частиною в  Полтавській і Чернігівській губерніях С. К. Вязьмітінов обрав центром губернії Полтаву. Однак з літератури та вивчених нами документів стало відомо, що тільки історичні спогади про перемогу Петра І над шведами вирішили справу на користь цього міста, оскільки перевага від географічного розташування в центрі губернії була в Лубен. Варто зазначити, що Полтава теж відома своїм героїчним та славетним минулим, високим рівнем розвитку культури, науки та освіти. Полтава – це перлина України, її історична й духовна скарбниця. Порівнювати ці два міста надзвичайно важко. Та все ж таки, що вони являли собою напередодні й після створення губернії? Як вплинув процес закріпачення на зміни в соціальній структурі населення Лубен і Полтави? Чи справді створення  Полтавської губернії значно прискорило розвиток Полтави та уповільнило розвиток Лубен? Дана наукова робота дає можливість отримати відповіді на ці та інші питання.  Вважаємо, що дослідження є цікавим як для молоді, так і для людей більш старшого віку, що підтверджує проведене автором соціологічне опитування.

Image 

Справжня любов до Батьківщини починається з любові до рідного краю, знання його історії та культури. І чим глибшими та змістовнішими вони є, тим більшою є можливість формування поваги й шани до традицій українського народу, тим палкіше почуття патріотизму й віри у краще майбутнє нашої України.

                                                     Ісаєва Ольга, учениця 11-В класу 

 

 

Авторизація


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Погода


[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color