Лубенська спеціалізована школа № 6

 
Ласкаво просимо на офіційний сайт | Welcome to the official site

Оголошення

Мікрорайон нашої школи:

 

вул. Вишневецьких

вул.Першотравнева

вул.Монастирська

вул.Ботанічна

вул.Свобода

вул.Щелканова

вул.П.Лубенського

вул.Грушевського

вул.Кузні 

 

 

Головна arrow Шкільна книга рекордів arrow Наукове товариство "ДивоСвіт" arrow Борис Ванцак - поет, журналіст, письменник і краєзнавець./Таровик Лілія
Борис Ванцак - поет, журналіст, письменник і краєзнавець./Таровик Лілія Надрукувати Надіслати електронною поштою

У кожної людини є таке місто, де вона народилася, живе, ходить до школи, закохується, проводить час з друзями. Для мене це Лубни. Та як мало ми знаємо про них. Сучасна людина завжди у своїх турботах, справах. Ми не маємо часу для того,щоб поглянути у минулі дні, подивитися на те, як жили наші предки, розвивалося місто. Але я постаралася викроїти трохи цих дорогоцінних хвилин.

    Як відомо, у вересні 2013 року  Лубни святкувало 1025 річницю від дня заснування та 70 років від дня визволення від німецько-фашистських загарбників,тому зараз мені б хотілося розповісти Вам про Бориса Ванцака, краєзнавця, який дослідив дату заснування міста.

    Image Борис Сидорович Ванцак народився 3 грудня 1929 року в місті Лубни в сім’ї робітника. У 1947 році закінчив сім класів Лубенської семирічної школи № 2. Борис Сидорович вступив до Лубенського технікуму лікарських рослин на хіміко-фармацевтичне відділення та закінчив його в грудні 1951 року за фахом техніка-лісівника.

    40 років чоловік віддав неспокійній журналістській справі. І рідко коли був номер без матеріалів, підписаних «Б.Ванцак». Він був не лише журналістом, але і поетом, письменником, публіцистом. Йому вдалося видати такі книги як: «Лубни», навчальний посібник «Рідний край», «Подвижники українського музейництва», сатирична повість «Мошка».

       Хочеться звернути особливу увагу на книгу «Подвижники українського музейництва», де розповідається про людей, які заснували приватні музеї в Україні. Своєю «любов’ю» він називав К.М.Скаржинську, відому меценатку, культурну діячку, яка заснувала в Круглику під Лубнами один з перших приватних музеїв. Саме завдяки його пошукам стало відомо про газету «Хлібороб» - перше видання українською мовою в царській Росії.

   До ювілею міста Борис Ванцак підготував книгу про Лубни. Від сивої давнини до напружених днів перебудови йдеться у путівнику «Лубни». Книга  знайомить читача з тогочасним сьогоденням Лубен, його пам’ятниками та відомими місцями, культурним життям.

     Останнє його краєзнавче видання-фотоальбом «Пам’ять нашого міста». У міському архіві зберігається унікальна колекція старовинних  документів, фотопортретів і листівок з видами Лубен на початку ХХ століття. Саме вони стали основою для цієї книги.

      Борис Сидорович був фанатично відданий своїй  справі, принциповий, вимогливий і водночас – чесний по відношенню до всіх. Тому недарма з нагоди ювілею міста Борису Ванцаку було присвоєно звання Заслуженого журналіста УРСР. Також він є лауреатом обласної журналістської премії імені Г.Яценка.

    Лубенці пошанували пам’ять про Бориса Ванцака, встановивши рішенням сесії міської ради меморіальну дошку на приміщенні Комунального видавництва «Лубни», де впродовж багатьох років знаходиться редакція газети «Лубенщина». Помер поет, журналіст, письменник і краєзнавець 8 листопада 1999 року. Але все одно досі живуть його кращі твори, статті та публікації.       

                                           

                                                                          Таровик Лілія,11-А клас

 

Авторизація


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Погода


[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color