Лубенська спеціалізована школа № 6

 
Ласкаво просимо на офіційний сайт | Welcome to the official site

Оголошення

Мікрорайон нашої школи:

 

вул. Вишневецьких

вул.Першотравнева

вул.Монастирська

вул.Ботанічна

вул.Свобода

вул.Щелканова

вул.П.Лубенського

вул.Грушевського

вул.Кузні 

 

 

Головна arrow Шкільна книга рекордів arrow Наукове товариство "ДивоСвіт" arrow Раціональне харчування школярів / Моісеєнко Олена
Раціональне харчування школярів / Моісеєнко Олена Надрукувати Надіслати електронною поштою

Стародавнім римлянам належить мудрий вислів «Ми їмо для того, щоб жити, а не живемо для того, щоб їсти». Харчування – одна з основних потреб організму людини. Їжа для організму не тільки джерело енергії, але перш за все пластичний матеріал, який витрачається на побудову клітин органів і систем. Вона служить також джерелом тепла, сприяє підвищенню стійкості дитячого організму до несприятливих дій зовнішніх і внутрішніх чинників, покращує працездатність.

Раціональне харчування – це харчування здорової людини, побудоване на наукових засадах, здатне кількісно і якісно задовольнити потребу організму в енергії. У перекладі з латині слово «раціональний» відповідно перекладається як розумний, або доцільний. Раціональне харчування забезпечує нормальний ріст і розвиток дітей, сприяє профілактиці захворювань, подовженню тривалості життя, підвищенню працездатності.

Image

Одним із принципів раціонального харчування є дотримання режиму. Під ним розуміють прийом їжі у певний час, а також найбільш раціональний розподіл добового раціону за прийомами.

У цілому найбільш раціональним слід вважати 3-х або 4-х разове харчування. При цьому: сніданок має забезпечувати в організмі запас речовин, що необхідний для здійснення трудової діяльності. Обід дитини має складатися з трьох страв. Перша страва – це різні супи. Вони «готують» шлунок до прийняття другої страви. Друга страва найбільш поживна. Це – варене, смажене і тушковане м’ясо або риба з різними гарнірами. Третя страва – це сирі фрукти, киселі, компоти, соки. Вона корисна тим, що містить багато вітамінів.

Правильна організація харчування школярів допоможе у вирішенні дуже багатьох проблем зі здоров’ям, що виникають у підлітковий період, коли особливо важливо забезпечити організм усіма ресурсами не тільки для росту й розвитку, а й через навантаження у школі, які постійно зростають. Отже, харчуйтесь раціонально!

                                                                       Моісеєнко Олена, 10-А

 

Авторизація


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Погода


[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color