Лубенська спеціалізована школа № 6

 
Ласкаво просимо на офіційний сайт | Welcome to the official site

Оголошення

Вітаємо з початком
нового 2019-2020 н.р.!!!
Яскравих вражень,
пізнавальних уроків,
захопливих подій!!! 
 

 

 

Головна arrow Новини arrow 06.01.2014 Психолого-педагогічний консиліум "Час кризи. Перехід із початкової школи в основну"
06.01.2014 Психолого-педагогічний консиліум "Час кризи. Перехід із початкової школи в основну" Надрукувати Надіслати електронною поштою

Відбувся психолого-педагогічний консиліум «Час кризи. Перехід із початкової школи в основну». Перехід учнів від початкової школи до середньої справедливо вважають кризовим періодом. Спостереження психологів та педагогів свідчать, що цей етап неминуче пов’язаний зі зміною емоційного стану та зниженням успішності. Нові умови навчання в середній школі висувають високі вимоги до інтелектуального та особистісного розвитку учнів, підвищують темпи навчальної діяльності, вимагають від учнів більш самостійної і відповідальної поведінки. Інколи діти не готові до таких змін.

Image

Результати навчання великою мірою залежать від налаштування дітей на навчання. Педагоги мають допомогти дітям пройти успішно важкий адаптаційний період шкільного життя. А от чи справиться вчитель з цією задачею – залежить від його досвіду, знання та врахування ним індивідуальних, психологічних та вікових особливостей, а також від форм, методів, стилю викладання навчального матеріалу. Аби уникнути неприємних моментів, таких як напруження психіки, перевтома, високий рівень тривожності, труднощі у спілкуванні та допомогти успішній адаптації учитель повинен знати психологічні особливості молодшого підлітка. Учителі, присутні на консиліумі, створили колаж, який допоміг зобразити портрет сучасного п’ятикласника, розібратися зі складнощами адаптаційного періоду, зупинитися на основних новоутвореннях даного віку. Центральне особистісне новоутворення – становлення нового рівня самосвідомості, Я-концепції, що виявляється в прагненні зрозуміти себе, свої можливості, свою унікальність і неповторність. Соціальна ситуація розвитку – це початок розуміння того, що молодший підліток уже не дитина, але й не доросла людина, а це може продовжувати невпевненість і нестабільність. Провідна діяльність – міжособистісне спілкування, сильна потреба у спілкуванні з однолітками посилює необхідність у загальній позитивній оцінці себе загалом. Тому на емоційне самопочуття впливає те, як складаються стосунки дитини з товаришами.

Самооцінка більше залежить від того, як її цінують та сприймають в колективі ровесників, ніж від навчальних успіхів. Провідне заняття – навчання, а тому невідповідність очікуванням призводе до перенапруження, що може супроводжуватися появою страхів та формуванню підвищеної тривожності. Наявність такої тривоги у дитини свідчить про її нездатність упоратися з почуттями, контролювати їх. Неможливість керувати собою породжує відчуття безсилля і безнадії. Зникає впевненість у собі, рішучість у вчинках і діях, наполегливість у досягненні мети. Відчуття невпевненості породжує неадекватну і нестійку самооцінку. Дитина заздалегідь налаштовує себе на поразку.

Якщо адаптаційний період пройшов успішно, п’ятикласник позитивно налаштований на школу, її вимоги, вчителів та навчальної діяльності, тобто має бути сформована навчальна мотивація. Отже приємно відзначити, що 97% учнів нашої школи мають високий рівень шкільної мотивації та позитивно ставляться до своїх шкільних обов’язків. Відповіді на питання анкет 5-тикласників нашої школи говорять про те, що діти дуже допитливі, активні, позитивні, шумні, справедливі, життєрадісні, люблять спілкуватися, бути в колективі ровесників. Майже всі характеризують свій настрій як веселий, добрий, позитивний. Учні приділяють багато уваги навчанню, а також своїм позашкільним справам та інтересам. Приємно, що майже всі діти відвідують творчі гуртки та спортивні секції, займаються танцями, співами, музикою, малюванням. Серед захоплень учнів 5-х класів: ліплення з глини, плетіння бісером, читання, комп’ютерні ігри, шахи, прогулянки, догляд за тваринами.

Так учні 5-А класу оцінюють свій клас як дружний, красивий, добрий, працьовитий, веселий, життєрадісний. 5-В – веселий, дружелюбний, завзятий, щедрий, ввічливий. 5-С – активний, культурний, кмітливий, яскравий, працездатний. У майбутньому – студенти університетів та академій, дизайнери, телеведучі, вчителі, циркачі, ветеринари, льотчики тренери, моделі, гонщики, рок-музиканти, стоматологи, архітектори, стюардеси, фотографи. 

Запорукою успіху роботи вчителя – урахування індивідуальних особливостей учня, адже кожен учень особливий і унікальний, потребує свого підходу й жодних порівнянь! Потрібно помічати і визнавати особливості своїх учнів! Учень швидкий чи повільний? Стійкий до стресу чи чутливий? Більше розвинена образна пам’ять чи запам’ятовує словесну інформацію? Він спокійний чи рухливий? Він не кращий і не гірший за інших. Він просто такий особливий, такого його ми маємо прийняти.
На нашому консиліумі, присвяченому проблемам переходу до середньої школи, вчителі мали можливість не тільки пригадати основні вікові психологічні особливості учнів 5-х класів, а й проаналізувати результати успішності за І семестр, порівняти їх з минулорічними показниками, розглянути педагогічні ситуації, обмінятися досвідом та побажати професійних успіхів.
 

Авторизація


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Погода


[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color