Лубенська спеціалізована школа № 6

 
Ласкаво просимо на офіційний сайт | Welcome to the official site

Оголошення

   Вітаємо з початком

 навчань після канікул!

Цікавих уроків, позитивних

вражень, яскравих емоцій!!!

Головна arrow Новини arrow 31.01.2014 Успішна адаптація першокласників – запорука якісного навчання в школі
31.01.2014 Успішна адаптація першокласників – запорука якісного навчання в школі Надрукувати Надіслати електронною поштою

Початок навчання в школі – один із найбільш складних і відповідальних моментів у житті дитини. Це не тільки нові умови життєдіяльності – це нові контакти, нові відносини, нові обов’язки. Змінюється життя дитини: усе підпорядковується навчанню, школі, шкільним справам і турботам.  В.О.Сухомлинський говорив, що дитина приходить до школи з відкритою душею, зі щирим бажанням добре вчитися. І щоб не погас цей вогник, щоб дитина відчувала себе комфортно у шкільному середовищі, перший учитель повинен створити у дитини позитивне ставлення до навчання, бажання  радісно й упевнено крокувати щоденними шкільними стежками.

Image

У Лубенській спеціалізованій школі № 6 щорічно досліджується питання адаптації першокласників до навчання та проводяться методичні наради за результатами психолого-педагогічних досліджень. Так  і цього навчального року відбувався психологічний супровід адаптації шестирічних школярів.

Адаптація (пристосування) дитини до школи відбувається не відразу. Це досить тривалий процес, який складається з багатьох взаємозв'язаних аспектів: соціального, педагогічного, фізіологічного, психологічного тощо. Особливе місце відводиться фізіологічній і психологічній адаптації дитини. Успішність процесу адаптації багато в чому також  визначається станом здоров'я дитини.

Image

31січня в мультимедійному центрі школи відбулася методична нарада для вчителів початкової ланки «Особливості адаптації першокласників: реалії та проблеми», на якій шкільний психолог Кондратюк Ю.В. нагадала присутнім психолого-вікові особливості шестирічних учнів та проаналізувала рівень адаптованості першокласників. Вона відзначила, що діти досить швидко та вдало пристосувалися до шкільного життя й почувають себе справжніми учнями. Під час обговорення класоводи 1-х класів отримали слушні поради від психолога щодо прийомів та методів, які допоможуть педагогам зробити процес навчання цікавим і яскравим, знайти підхід до кожної дитини.

Image

Заступник  директора з навчально-виховної роботи у початкових класах  Парнюк  Лариса Анатоліївна  зазначила, що для учнів велике значення має оцінка, бо вона може викликати в учня різні переживання: радість, емоційне задоволення успіхом, сором від невдачі, внутрішній протест тощо. Педагоги повинні відповідно до  вимог нового Державного стандарту початкової загальної освіти словесно оцінювати діяльність учнів 1 – 2-х класів і дбати про те, щоб оцінка не стала образою, а була стимулом для ще кращої роботи дітей. Учителям були запропоновані цікаві інтерактивні вправи та тренінги, які допоможуть знайти шляхи подолання дитячих проблем.

Копітка робота в школі триває щодня, бо турбота про благополуччя й міцні знання дітей – головне завдання нашого педагогічного колективу. Тож бажаємо всім учасникам навчально-виховного процесу натхнення в реалізації своїх проектів та мрій!

 

Авторизація


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Погода


[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color