Лубенська спеціалізована школа № 6

 
Ласкаво просимо на офіційний сайт | Welcome to the official site

Оголошення

Вітаємо з початком
нового 2019-2020 н.р.!!!
Яскравих вражень,
пізнавальних уроків,
захопливих подій!!! 
 

 

 

Головна arrow Класне життя arrow 24.11.2014 Герої не вмирають!
24.11.2014 Герої не вмирають! Надрукувати Надіслати електронною поштою
Війна… Брутально й стрімко ввірвалася в життя українців. А з нею – розлука, біль утрати, сльози, кров, смерть. На захист рідної землі піднялися найкращі твої сини, Україно! Багатьом із них, на жаль, не судилося повернутися живими. Одні залишилися там – на зруйнованих і сплюндрованих бойовиками-найманцями територіях Донбасу, інші повернулися додому в цинкових гробах. Серед них і Бєлорус Владислав. З нагоди його дня народження 24 листопада в Лубенській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №6, випускником якої і є Владислав, для учнів 9-11 класів було проведено урок-реквієм.
Організатори запросили батьків юнака Марію Петрівну та Віктора Івановича, представників міської влади, його друзів-однокласників, знайомих, усіх небайдужих до долі земляка-героя.
Слово було надано міському голові Грицаєнку О.П., який поділився з присутніми своїми думками про ситуацію в Україні й висловив упевненість у тому, що учні, виховані на прикладі земляка-героя, ніколи не зрадять свою Батьківщину й виростуть її справжніми патріотами.
У своєму виступі класний керівник Влада Кіріяк Л.М. згадала про його дитячі роки, відкритість і щирість хлопчика, любов до школи. Нікого в залі не залишив байдужим вірш, присвячений Владиславу, який написала Леніна Миколаївна на його честь. Сум, туга, «мурашки по шкірі», бо в тих рядках – увесь герой – дитина, учень, воїн.
Ніна Шерстюк, член Лубенського літературного об’єднання, поділилася спогадами про Владислава як поета-початківця. Зі сльозами на очах розповідала вона про його авторитет серед молоді, перші несміливі кроки в поезії й пам’ять, яку залишив по собі юнак у своїх віршах. За допомогою Володимира Пилипенка було видано збірку поезій Владислава Бєлоруса «Душа перелита у слово», яку й презентували на цьому уроці. Відійшовши у вічність у свої 22 роки, він залишив нам у спадок вірші… А в них – відкрита душа, справедлива й непримиренна до всього підступного й зрадливого, сильний нуртуючий дух, щире серце…
Саме цього дня за ініціативою шкільної мерії на приміщенні Лубенської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №6 було відкрито меморіальну дошку на честь загиблого в зоні АТО Бєлоруса Владислава. Слова «Герої не вмирають» закарбувалися в душу кожного присутнього в цей день в актовій залі . Це був не просто урок, а справжній урок життя, на якому учні зрозуміли, що звичайний хлопчина відійшов у вічність як справжній патріот.
Одинадцятикласники запитували: «А чи варто було ятрити серце матері й батька спогадами, адже рани ще кровоточать?» Та погодилися з відповіддю своїх же однолітків про те, що пам’ять має жити в серцях молоді, а батьки повинні пишатися своїм сином і тим, що його шанують і цінують у школі - місці, де готують до справжнього дорослого життя.
Ти, Владе, не гасни, нам весь час світи
Ясним вогнем, на промінь сонця схожим.
І віримо, що Ти серед святих
Перебуваєш там – у Царстві Божім.
Свої вірші залишив ти нам в спадок.
У них надія і тривога є…
Допоки ми живем, то знай:
Пам’ять про тебе не помре.

Підготували урок-реквієм учителі Кіріяк Леніна Миколаївна та Левченко Інна Григорівна.

                                 Ясько А.М.

 

Авторизація


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Погода


[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color