Лубенська спеціалізована школа № 6

 
Ласкаво просимо на офіційний сайт | Welcome to the official site

Оголошення

Мікрорайон нашої школи:

 

вул. Вишневецьких

вул.Першотравнева

вул.Монастирська

вул.Ботанічна

вул.Свобода

вул.Щелканова

вул.П.Лубенського

вул.Грушевського

вул.Кузні 

 

 

Головна arrow Шкільна книга рекордів arrow Наукове товариство "ДивоСвіт" arrow Володимир Винниченко – пророк сучасності / Орошан Марія
Володимир Винниченко – пророк сучасності / Орошан Марія Надрукувати Надіслати електронною поштою
Image   Володимира Винниченка вважають одним із найвидатніших українських письменників ХХ століття, а також визначною постаттю в суспільно-політичному русі України 1917–1920 років. Протягом життя він написав більше ста оповідань, п’єс, сценаріїв, статей і памфлетів, історико-політичний трактат „Відродження нації”, двотомну етико-філософську працю „Конкордизм”, чотирнадцять романів. Але я вирішила визначити своєрідність проблематики, мотивів, ідейного змісту драми «Між двох сил» в її співвіднесеності з мистецькими тенденціями доби й дослідити поетику новаторського твору драматурга. П’єса відзначається неабиякою гостротою конфлікту, що виникає в робітничій українській родині Сліпченків, члени якої в революційному вирі опинилися по різні боки барикад і в ідейному протистоянні стали непримиренними ворогами. 
Головний конфлікт твору – це протистояння між носіями української національно-визвольної ідеї та апологетами класової боротьби, що здійснюється під гаслами великодержавного російського шовінізму. Доволі знана тема, чи не так? Персонажі п'єси не раз виступають як рупори політичних, ідейних та морально-етичних засад.Майстерним злиттям катаклізмів національного й особистого Винниченко продовжує художнє дослідження внутрішнього світу політизованої людини, революціонера, який підкорює себе, своє особисте життя, свої морально-етичні засади й принципи служінню ідеї й намагається пізнати, де лежить ота межа між особистим і суспільним, між чесністю з собою й «служінням народові», яку змушений переступати революціонер і тим самим прирікати себе на моральну поразку, на втрату свого «Я», своєї суверенності.
Ця драма – з її дуже складними колізіями – займає осібне, унікальне місце і в драматургічній спадщині письменника, і в українській літературі адже твір написано буквально кров’ю серця, по гарячих слідах кривавих подій громадянської війни. Дослідження проблематики і поетики драми засвідчує потужний талант Винниченка-драматурга.

Орошан Марія
учениця 11 класу Лубенської спеціалізованої школи
 

Авторизація


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Погода


[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color