Лубенська спеціалізована школа № 6

 
Ласкаво просимо на офіційний сайт | Welcome to the official site

Оголошення

Наказом №11-У

від 30.06.2020

зараховано 106 учнів

до 1 класу.

 

 

Головна arrow Небайдужим батькам arrow Рекомендації батькам підлітка
Рекомендації батькам підлітка Надрукувати Надіслати електронною поштою
Як упоратися з сином? Що трапилося з цією милою маленькою дитиною?  Мене ніхто не чує …Як знайти спільну мову з донькою?  Вітаємо, ваші діти вже підлітки, які інколи можуть бути дуже важкими. Це не повинно  дивувати вас з огляду на всі зміни перехідного віку, з якими їм доводиться зіштовхуватися. Попри те, що ви колись самі були підлітками, й  можливо, важкими для своїх батьків, необхідно прикласти  багато зусиль, аби зрозуміти як спілкуватися з підлітком. 
  РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ПІДЛІТКА
1. Цікавтеся шкільними справами своєї дитини. Розвивайте цікавість, інтелектуальні бажання, ініціативу і самостійність у дитини у навчанні та у всіх справах.
2. Обговорюйте складні ситуації, конфлікти, що виникають у школі, намагайтеся їх спільно розв’язати.
3. Ніколи не говоріть погано про вчителя та школу у присутності дитини.
4. Заохочуйте підлітка брати участь у корисних справах, гуртках тощо. Спрямовуйте енергію у правильне річище, бо вона може вилитися в непотрібні справи. Заняття спортом, спільні прогулянки, читання книжок й обговорення прочитаного чи побаченого – усе це гарантовано скоротить час прибування вашого нащадка в компанії, яка не викликає у вас захоплення.
5. Демонструйте свою віру в успіх дитини. Довіряйте дитині. Розтлумачуйте те, що вона робить, із кращого, а не згіршого боку. Залишайте за нею право на помилки. Лише припускаючись помилок, дитина набуває вміння самостійно їх виправляти. Указуючи на помилки, намічайте шлях до їх виправлення.
6. Не сприймайте дитину як власність, не ростіть її для себе. Ваша мета – викохати її для життя серед людей.
7. Створюйте ситуацію успіху. Будьте послідовними у своїх вимогах, однак пам’ятайте: успіх у виховання досягається не покаранням, а стабільністю обов’язкових для виконання правил, спокійним тоном спілкування, неквапливістю.
8. Зосереджуйте увагу дитини на її перемогах. Людина змалечку повинна відчувати свою значущість. Лише тоді з неї виросте творча, упевнена в своїх силах, відповідальна особистість.
9. Порівнюйте досягнення дитини з її власними ( попередніми) роботами, а не з роботами однокласників чи друзів. Оцінюючи дитину, кажіть їй спочатку про те, що в ній радує, а вже потім про те, чим ви особисто не задоволені.
10. Частіше спілкуйтесь з  дитиною, а не помічайте її тільки тоді, коли вона зробить щось погане. Не провокуйте дитину на погані вчинки лише задля привернення вашої уваги.
11. Розрізняйте особистість і поведінку. Учинок потребує санкції, а особистість – підтримки і поваги. ( ти гарна людина і унікальна особистість, але ти вчинив…)
12. Любіть свою дитину і показуйте їй свою любов.  Діти, не позбавлені батьківської уваги, зазвичай знають собі ціну й не бояться плисти проти течії. Вони не шукатимуть такі необхідні  їм підтримку й любов на стороні. І тому просто любіть їх – без умов та умовностей. Тоді ви завжди знайдете шлях одне до одного.
13. Виключіть зі своєї практики вислів: «Роби, як я казала!», замініть цю форму вимоги іншою «Роби, тому що не зробити цього не можна, це принесе користь». Дитина повинна звикнути діяти не за вказівкою ( навіть батьківською), а тому, що це доцільно, розумно, потрібно.
14. Пам’ятайте! Для дитини ваше ставлення до своїх батьків є найкращим прикладом того, як  треба ставитися до вас!
15. Організовуйте своє сімейне життя так, щоб не лише ви мали обов’язки перед дитиною, а й вона перед вами. Дайте їй зрозуміти, що ви також потребуєте її посильної допомоги.
16. Зважайте на те, що дитина вже виросла і має право на власну думку., а грубість, можливо, - це намагання позбавитися вашої опіки.
17. Найбільше підлітки не люблять батьківських повчань. Тому ефективнішою буде спокійна, увічлива розмова без категоричних оцінок і настанов.
18. Батьківський авторитет для дитини має бути непохитним. Якщо дорослі демонструють нестримність, істерію, непослідовність – важко чекати від дитини кращої поведінки.
19. Психологічною та віковою особливістю підлітка є відчуття дорослості та самостійності, що іноді проявляється всупереч  волі батьків. Коли  підліток відчуває, що його думку поважають, радяться з ним, наголошують на його значущості в сім’ї і школі, він поважає думку близьких.

 

Авторизація


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Погода


[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color