Лубенська спеціалізована школа № 6

 
Ласкаво просимо на офіційний сайт | Welcome to the official site

Оголошення

Вітаємо з початком
нового 2019-2020 н.р.!!!
Яскравих вражень,
пізнавальних уроків,
захопливих подій!!! 
 

 

 

Головна arrow Небайдужим батькам arrow Якщо ваша дитина ліворука...
Якщо ваша дитина ліворука... Надрукувати Надіслати електронною поштою

Ліворукість є біологічною основою ін­дивідуальності та своєрідності особистості дитини. Так, завдяки своїм нейропсихологічним особливостям ліворукі люди часто пов'язують свою діяльність з ін­дивідуальною майстерністю та артистич­ною обдарованістю і досягають значних результатів.

Слід пам'ятати, що перебуваючи у «правопівкульному» режимі обробки інформації, людина використовує інтуїцію й переживає спалахи осяяння — ті миті людського життя, «коли все стає на свої місця» й вона розуміє, що побачила всю картину цілісно з усім розмаїттям причинно-наслідкових зв'язків (саме так, купаючись у ванні, Архімед від­крив свій закон).

Щоб допомогти своїй ліворукій дитині, батькам необхідно:

1. Зробити так, щоб ваша ліворука дити­на ніколи за жодних обставин не відчувала вашого негативного ставлення до її лівору­кості. Не думайте, що дитина не помітить вашого злого погляду, вашого зітхання.

 

2. Не драматизувати ситуацію шкільних невдач. Ваша дитина має бути впевнена: всі помилки й недоліки можна виправити; немає проблем, які не можна вирішити з вашою допомогою. 

 

3. Якщо не вдається правильно писати лі­тери, якщо вони не запам'ятовуються, якщо вони криві і «скачуть» у різні боки, — не­обхідно проводити заняття з розвитку мо­торики руки й координації руки та очей. Ці заняття необхідно проводити щодня, але не більше 15—20 хв. Добре допомагають за­няття з ліплення, малювання вишивання та в'язання вузликів на шнурку.

 4. Якщо дитина пише із дзеркальним ві­дображенням, переставляє літери, губить слова при читанні, плутає ліву і праву сто­рони, спробуйте потренувати її зорово-про­сторове сприйняття.

5. Чітко спланувати раціональний режим дня. Ліворука дитина, як правило, легко збуджується, швидко втомлюється, тривож­на. Тому її життєдіяльність має бути спла­нована так, щоб не було перевантаження та перевтомлення.

6. Уникати будь-яких суперечок, сварок, взаємної роздратованості, конфліктів щодо домашнього завдання. Найкраще, якщо з першого дня дитина навчиться сама сідати за виконання уроків і буде звертатися до вас за допомогою тільки у крайніх випадках. 

7. Не дозволяти зароджуватися в серці ва­шої дитини почуттям невпевненості і страху перед невдачею.

8. Пам'ятати: дитина має зрозуміти, що вона має право на помилку. Але при цьому вона має бути впевнена, що її помилки не караються, а виправляються.

 9. Дайте вашій дитині більше самостій­ності у правилах користування ручкою та зошитом на письмі.

10. Під час письма та малювання у ліворукої дитини світло має падати з правого боку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Авторизація


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Погода


[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color