Лубенська спеціалізована школа № 6

 
Ласкаво просимо на офіційний сайт | Welcome to the official site

Оголошення

Наказом №11-У

від 30.06.2020

зараховано 106 учнів

до 1 класу.

 

 

Головна arrow Класне життя arrow 16.10.2015 Екскурсія 8С та 9А класів до Дня захисника України
16.10.2015 Екскурсія 8С та 9А класів до Дня захисника України Надрукувати Надіслати електронною поштою
Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят козаків. Саме цього дня проводили ради, на яких вибирали нового гетьмана або членів старшини. Значного поширення культ Покрови набув  в Українській козацькій державі – Гетьманщині. Цю частину України й вирішили відвідати учні 8С та 9А класів, плануючи екскурсію до Дня захисника України та бажаючи відвідати пам’ятні місця, пов’язані із військовою звитягою Українського народу. 
Image
Image
Першу зупинку учні зробили на залізничній станції поблизу селища Крути, де знаходиться  Музей Героїв Крут, який складається з восьми залізничних вагонів, виготовлених ще на початку минулого століття. Усередині вагонів розміщено експозицію, яка відображає бій під Крутами, що відбувся 16 січня 1918 року. 300 національно-свідомих київських студентів, що захищали підступи до Києва, виступили проти 4-тисячної більшовицької армії Михайла Муравйова. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, - та у свідомості багатьох особливого значення бій набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою. У музеї  представлені фотокартки, документальні матеріали та спогади очевидців про найвизначніші події доби Української народної республіки.
Image
Image
Наступною зупинкою став Батурин – «Гетьманська столиця» України: безцінні  пам’ятки історії, архітектури, культури, археології і природи: палацово-парковий ансамбль К.Розумовського, Будинок генерального судді В.Кочубея, Музей археології Батурина, парк «Кочубеївський», Цитадель Батуринської фортеці. 
Також учні познайомилися з одним із самих найбільших міст Київської Русі – Черніговом.
Image
Image
У Спасо–Преображенському соборі оглянули фрагменти фресок цього періоду, побували в Антонієвих печерах і першому пещерному храмі, який заснував преподобний Антоній Печерський ще у 1069 році. Відвідали й приміщення Чернігівського Колегіуму, однієї  з перших на Лівобережжі вищої школи, яка була відкрита  з ініціативи архієпископа Іоанна Максимовича та за фінансової підтримки гетьмана Івана Мазепи. У будівлі колегіуму  учні мали змогу відвідати виставку ікон та фотовиставку військових журналістів «Іловайськ».
Військова честь, звитяга, мужність, захист кордонів  рідної землі, побратимство – поняття, з якими ми асоціюємо українське козацтво.  Сьогоднішні  українці – це нащадки козаків, у чому й пересвідчилися учні нашої школи, мандруючи історичними стежками нашої Вітчизни.
                                                             Нагорна Н.В., класний керівник 8С класу
 

Авторизація


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Погода


[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color