Лубенська спеціалізована школа № 6

 
Ласкаво просимо на офіційний сайт | Welcome to the official site

Оголошення

Вітаємо з початком
нового 2019-2020 н.р.!!!
Яскравих вражень,
пізнавальних уроків,
захопливих подій!!! 
 

 

 

Головна arrow Новини arrow 05.11.2015 Педагогічна рада
05.11.2015 Педагогічна рада Надрукувати Надіслати електронною поштою

Згідно з річним планом школи, 5 листопада в нашому закладі відбулася педагогічна рада: «Соціальне партнерство школи і сім’ї: переосмислення проблем і перспектив». Епіграфом до неї було обрано слова грузинського педагога і психолога Ша́лви Амонашвілі: “Якщо люди самі не вміють літати, нехай навчать цьому своїх дітей. При чому літати високо, стрімко, далеко, красиво. І настане день, коли діти розкриють крила і злетять. Звичайно, батьки відразу послідують за дітьми, щоб уберегти їх від падіння. І тоді з’ясується, що дорослі теж уміють літати….” 

Увесь педагогічний колектив переконаний, що  тільки за умови тісної та ефективної співпраці школи, батьків та учнів можна досягти значних успіхів у навчанні та вихованні майбутніх поколінь, становленні особистості зокрема та єдиної нації в цілому. 

Саме тому 2015-2016 навчальний рік у нашій школі оголошено роком «Співпраці школи та родини» (наказ №111 від 02.09.2015).

Image 

З метою успішної реалізації даного документа вчителі повинні розуміти, по-перше, які вони – сьогоднішні батьки, по-друге – як зробити співпрацю максимально ефективною. Тому під час першої практичної частини педагогічної ради під назвою «Praemonitus praemunitus!» (Обізнаний – значить озброєний!) було створено «образ сучасної мами учня», порівняно його з «мамою 20 років тому» та обговорено, які зміни відбулися з батьками за останній час і як нам, учителям, пристосуватися до них. 

Image

Image 

У другій частині «Cogito, ergo sum» (Я мислю, отже, існую) педагогічний колектив познайомився з так званими  «типами батьків». У групах було організовано обговорення притаманних їм рис та розроблено рекомендації щодо ефективної співпраці та налагодження спілкування з ними. Результатом такої роботи став методичний посібник для вчителя під назвою «Складнощі з батьками учнів? Відкрий мене».

Image 

Image 

Практичним психологом Кондратюк Ю.В. було надано рекомендації щодо уникнення конфліктних ситуацій із батьками та переведення вже існуючих конфліктів у площину конструктивного діалогу. 

Озброївшись знаннями про те, як ефективно та позитивно організувати спілкування з сучасними батьками учнів, учасники педагогічної ради познайомилися з передовим досвідом класних керівників та класоводів щодо співпраці з родинами. До виступу було запрошено класовода 3-С класу Сластнікову О.Г., яка поділилася досвідом  та напрацюваннями кафедри початкової школи.

Image

Від іменні середньої ланки виступила класний керівник 7-А класу Похвала І.О., яка надала практичні рекомендації з власного досвіду про те, як залучити якомога більше сімей до співпраці.

Image

І класний керівник 11-В, Єфремова С.М., розповіла про спортивно-розважальні змагання між дітьми та батьками, свята, до яких активно долучаються родини та інші види ефективної співпраці школи та сім’ї у старших класах.

Image 

Вінцем педагогічної ради були рекомендації щодо інноваційних форм роботи з батьками, серед яких кожен класний керівник чи класовод міг обрати щось собі до смаку:

Написання загальношкільного диктанту до Дня української писемності та мови 09 листопада. 

Залучення батьків до загальношкільного форуму українських патріотичних справ у лютому.

Інтелектуальні ігри між батьками та дітьми в рамках проведення предметних тижнів.  

Проведення батьківських зборів у новому інтерактивному форматі, уникаючи зборів-монологів. 

Створення блогу, сайту чи хмари класу.

Створення класного теле або радіо каналу. 

Проведення вебквестів з батьками та учнями. 

Завершилась педагогічна рада піднесеним настроєм та бажанням скористатися отриманими порадами на практиці, адже сім'я та школа мають спільну мету: виховати всебічно розвинену гармонійну особистість, здатну реалізувати себе в професійному, громадянському і сімейному аспектах. 

 

Авторизація


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Погода


[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color